Rastliny a okrasná záhrada

Záhradný nábytok a nábytok na terasu
Záhradný nábytok a nábytok na terasu
apríl 23, 2019
Vintage záhrada-možno aj pre vás
Vintage záhrada-možno aj pre vás
apríl 23, 2019
Rastliny a okrasná záhrada

Ako vyberať rastliny na okrasnú záhradu?

Na internete nájdete mnoho obrázkov a informácií s krásnymi rastlinami pre vašu záhradu. Najdôležitejšie pre výber rastlín je to, aby výber prebiehal koncepčne. Nekupujte v záhradníctve všetko, čo práve kvitne. Môže sa vám stať, že dva mesiace všetko zakvitne a potom nič.

Harmonické a krásne pôsobiace záhrady stoja na nenápadnej , ale sebavedomej zelenej hmote.Výrazné rastliny si zaslúžia na záhrade vyniknúť na pohľadovo premyslených miestach, kde zaznie ich krása a navzájom si nebudú konkurovať.

Ak ste doteraz riešili záhradu sami, práve teraz je tá najvhodnejšia chvíľa poradiť sa s odborníkom. Spolu so záhradníkom alebo záhradným architektom vytvoríte komplexný plán ozelenenia vašej záhrady.

Nakupujte v miestnych záhradníctvach, pretože miestne rastliny sú už otužené a nie sú to žiadne princezničky. Nech vás neprekvapí množstvo trvaliek, ktoré pravdepodobne záhradník navrhne. Len tak môže zafungovať spodný podrast , na ktorom môžu zaznieť efektné dominanty.

Pri skladbe rastlín myslite na všetky tri výsadbové poschodia -stromové, krovité a trvalkové, na ktoré sa mnoho krát zabúda. Pritom práve bylinné poschodie dodáva záhrade farbu, štruktúru a dynamiku.

Myslite na to, že rastliny dokážu na záhrade omnoho viac než len tešiť nás kvetmi. Rastlinstvo vytvára ochranu, súkromie, dokáže spojiť jednotlivé záhradné prvky. Nebojte sa záhony pripojiť až priamo k terase či bazénu.