Nainštalujte automatickú závlahu, ušetrí čas i peniaze

prirodne-zahrady
Prírodné záhrady – o čo ide?
23 apríla, 2019
navrhovanie-zahrady
Čo vás často zaujíma pri navrhovaní záhrady?
23 apríla, 2019
prirodne-zahrady
Prírodné záhrady – o čo ide?
23 apríla, 2019
navrhovanie-zahrady
Čo vás často zaujíma pri navrhovaní záhrady?
23 apríla, 2019

Nainštalujte automatickú závlahu, ušetrí čas i peniaze

automaticka zavlaha

Dobrá záhrada má byť nielen pekná, ale aj účelná. Pomôže vám nainštalovanie automatického závlahového systému (AZS). Závlahový systém pomáha k dobrej klíme na záhrade, odbremeňuje od polievania, udržiava záhradu v dobrej kondícii počas letných horúčav a šetrí vašu peňaženku.

Aké sú výhody AZS?

  1. AZS je presný

Záhradu nikdy ručne nepolejete tak dobre, ako s automatickou závlahou a nemusíte rozťahovať hadice po celom pozemku.

  1. AZS šetrí váš čas

Systém sa spustí automaticky ráno a keď ste odcestovaní, nemusíte sa báť, že záhrada ostane bez závlahy.

  1. AZS šetrí vašu peňaženku

AZS zavlažuje rovnomerne a spolu so správnym naprogramovaním vám šetrí peniaze.

  1. AZS zvyšuje hodnotu pozemku

Nechajte inštaláciu AZS na nás

AZS inštalujeme so značkou TORO, pretože kvalita je prvoradá. TORO je overená značka a my sa tešíme, že sme jej certifikovaní realizátori.

Za 10 rokov sme získali dostatok skúseností, no neprestávame sa vzdelávať a pracovať s inovatívnymi metódami, aby sme zákazníkom prieniesli vysoký štandard.

Spustenie a vyfúknutie závlahy v trvaní 2 roky, rovnako ako 2-ročná záruka sú zahrnuté v cene.

Uvažujete o AZS? Toto by ste mali vedieť o priebehu inštalácie

  1. Návrh závlahového systému – cenová ponuka na AZS

Prvým krokom k správnemu vypracovaniu projektu AZS je naša osobná návšteva na pozemku zákazníka  a vhodný podklad na vymedzenie plôch zavlažovania.

Čo musíme zohľadniť v návrhu?

  • Zdroj vody – je potrebné čerpadlo alebo stačí vodovodný rád?
  • Filtrácia vody – zdroje vody musia byť odfiltrované, aby sa závlahový systém nezaniezol nečistotami a dobre fungoval. Umiestnenie postrekovačov, ktoré sa vysúvajú samé z trávnika pod tlakom vody.
  • Umiestnenie ventilovej sústavy, ktorá je srdcom AZS. Je zložená z elektromagnetických ventilov, ktoré je dobré rozdeliť na viaceré miesta a ušetriť tak materiál.
  • Umiestnenie riadiacej jednotky – predstavuje mozog AZS. K dipsozícií máme interiérovú aj exteriérovú jednotku. Obidve potrebujú pripojenie na 230V.
  • Umiestnenie čidla zrážok – V prípade, že dostatočne prší, vypne AZS a šetrí peniaze.
  • Umiestnenie hydrantov – niekoľko hydrantov na hadicu na pripojenie vody sa zíde, aby ste si mohli poliať ručne, umyť auto a podobne.
  1.  Realizácia závlahového systému

Po vypracovaní a odsúhlasení projektu AZS prechádzame na samotnú realizáciu. Samotná realizácia nie je až tak komplikovaná, ako sa môže zdať, ale aj napriek tomu by ste to mali nechať na odborníkov.

Prvým krokom je vytýčenie výkopu pre rozvody. Po výkopoch prechádzame k položeniu samotných rozvodov a závlahových komponentov. Najdôležitejším úkonom je natlakovanie celého systému. Po osadení postrekovačov a tesnosti systému, sa ryhy zasypú a zhutnia. Postrekovače by mali byť umiestnené kolmo a v úrovni nivelety.

Ani inštalácia závlahy do existujúceho trávnika nie je problém. Zvyčajne do týždňa sa trávnik krásne zapojí a prerastie vzniknuté nevzhľadné miesta.

Nakoniec vyladíme postrekovače, naprogramujeme riadiacu jednotku a závlahový systém je hotový.

  1. Servis závlahového systému

Každá automatická závlaha potrebuje údržbu a servis. Počas jarného obdobia, keď sa závlaha spúšťa, dochádza väčšinou k výmene trysiek po jarnej alebo jesennej vertikutácii. Počas roka môže dôjsť k odkoseniu trysky. Na jeseň sa systémy vypúšťajú, aby nedošlo k znehodnoteniu vplyvom mrazov.

V rámci záruky máte servis po dobu 2 rokov zadarmo. Servis spočíva v zazimovaní závlahového systému a spustení na jar. Raz za čas treba skontrolovať nastavenie riadiacej jednotky. Vplyvom výpadku elektrického  prúdu sa môže naprogramovať inak.

Dajte si pozor na tieto chyby

Dôležitá je včasná technická príprava. Závlahu a záhradu treba riešiť už pri projektovaní domu, aby sme vedeli urobiť prípravu – priechodky, umiestenie riadiacej jednotky, výber retenčnej nádrže na dažďovú vodu. Vhodná veľkosť nádrže  je od 10m3. Pri menšej vznikajú zbytočne náklady na čerpaciu techniku a návratnosť je veľmi dlhá .

Nenechajte sa zlákať na prvú lacnú ponuku, väčšinou zaváňa problémom. Požiadajte o nákres závlahy a položkový rozpočet a podľa toho porovnávajte predložené ponuky.