Čo vás často zaujíma pri navrhovaní záhrady?

automaticka zavlaha
Nainštalujte automatickú závlahu, ušetrí čas i peniaze
apríl 23, 2019
rezy-ovocnych-drevin
Rezy ovocných drevín na záhrade
apríl 23, 2019
navrhovanie-zahrady

Ako zistím cenu za návrh záhrady pre mňa konkrétne?

Najlepšie je zdvihnúť telefón a dohodnúť si schôdzku u vás na pozemku resp. záhrade alebo terase. Na našom prvom stretnutí sa dozviete všetky potrebné informácie a usmernenia z našej strany.

Ak sa rozhodnem s vami spolupracovať a objednám si návrh záhrady, čo bude ďalej?

Stanovíme si spôsob predania pôdorysu pozemku resp. geometrického plánu. Ten spravidla vieme zabezpečiť my. Pokiaľ budeme riešiť záhradu vo svahu s veľkým prevýšením terénu, je dobre požiadať geodeta o jeho zameranie. Navrhujeme presne v mierke aj výškovej, takže dobré podklady sú základom dobrého návrhu. S tým vám tiež vieme pomôcť.

Kedy sa môžem tešiť na prvý návrh mojej novej záhrady?

Snažím sa vypracovať návrh do dvoch týždňov od objednávky a od dodania potrebných podkladov. Nasleduje predstavenie prvého návrhu u nás v kancelárií a vy začnete pripomienkovať návrh. A spoločne ho dolaďujeme. Komunikujeme spravidla cez email alebo osobne u nás, niekedy je lepšie raz na obrazovke vidieť a vyargumentovať konkrétne riešenie. Dopracujeme sa postupne k finálnemu návrhu.

Čo ak sa mi prvotný návrh nebude páčiť alebo nebudem spokojný?

Tak povediac, vždy  musíme rátať aj s touto alternatívou. Nestalo sa nám, žeby  sme museli úplne prerábať návrh. Ak predsa , vaše pripomienky budú akceptovateľné až dovtedy, pokiaľ nebude 100% spokojný s návrhom záhrady. Záhrada nie je malá investícia a dobrý návrh je základom dobrej záhrady. A budete v nej žiť vy!

Čo v prípade, že potrebujem podrobnejší projekt napríklad zložitého terénu pre stavebnú firmu?Alebo projekt oporných múrikov alebo plota?

Samozrejme, ponúkame aj ďalšie stupne projektovej dokumentácie. Na základe úvodného návrhu si dohodneme, čo budete chcieť stavebno-technicky vyprojektovať a konkrétnu cenu vám predložíme okamžite.