Vzorové záhrady

Záhrada s gabiónmi

Skvelí mladí manželia a krásna realizácia záhrady. Treba povedať, že sme záhradu navrhli a celá bola bez zmeny zrealizovaná. Trávnik sme vysievali zmeskou namiešaného trávneho osiva a na záhrade je inštalovaný automatický závlahový systém TORO. Veľmi rada sem chodím a kochám sa, pretože manželia stále niečo dorábajú. A tešia sa na terase zo svojej novej záhrady.

Divoká záhrada s hojdačkami

Výborná komunikácia s majiteľmi a dotiahnutie návrhu záhrady až do konca. Tak takéto záhrady sa nám robia dobre. Množstvo trvaliek, tráv, kríkov a päť javorov, ktoré časom prekryjú pohľady z bytovky. Na záhrade mám rada jej divokosť a uvoľnenosť.

Záhrada na svahu

Hlavnou výzvou tejto okrasnej záhrady bolo riešenie prudkého svahu. Ako ho vyriešiť? V jeho najstrmšej časti sme vysadili pokryvný skalník, spolu s physocarpusom. Pri výsadbe sme použili sieť proti splaveniu a na jeho stabilizáciu. Ostatné výsadby okrasných kríkov a ihličnanov sme umiestnili blízko terasy a pred plot.

Pri terase rodinného domu sme vysadili množstvo vonných a farebných trvaliek a tráv. Moderný vodný prvok spríjemňuje túto pobytovú časť záhrady.

Chcete mať svoju vysnívanú záhradu?

Vieme vám pomôcť!


Záhrada s ihriskom

Striktné zadanie na tejto okrasnej záhrade bolo jasné. Hlavná pobytová plocha na záhrade bude trávnik s dvoma bránkami a na rovnej ploche sa bude hrávať futbal. Ok, tak sme všetko prispôsobili tejto požiadavke. Jednoduché línie výsadieb ladia s jednoduchou architektúrou rodinného domu. Na záhrade je nainštalovaná automatická závlaha TORO, ktorú realizoval Igor Šalamun-Aquaarch. Celá záhrada je príjemná a má jasný koncept.

Záhrada s jazierkom

Záhradu sme realizovali v roku 2008. Majiteľka presne vedela, čo chce a preto bola celá realizácia záhrady dynamickejšia. Vedela, že chce jazero vedľa dreveného altánku, tak sme všetko smerovali k jej vytúženej podobe okrasnej záhrady.

Na záhrade sa nachádza množstvo zaujímavých okrasných drevín a zákutí, napríklad môj najobľúbenejší tieňomilný kút s japonskými javormi, hostami a jarnými rhododendrónmi a azalkami.

Záhrada zreje do krásy popri pravidelnej údržbe a nadšení pani majiteľky.

Terasovitá záhrada

Okrasnú záhradu na svahu sme realizovali na základe vypracovaného návrhu záhrady z roku 2013. Prvá, vstupná terasa je vysadená okrasnou zeleňou prevažne trvalkami, trávami a nízkou okrasnou zeleňou na svahu. Tu sa nám podarilo umiestniť niekoľko veľkých balvanov, ktoré sa už na pozemku nachádzali a zdalo sa nám vhodné ich opätovne použiť. Na svahu sú vysadené aj ríbezle, čučoriedky a porast trávy Deschampsia.

Na druhej terase sme ponechali trávnatú plochu na hru detí a slnenie. Obvodová výsadba farebných okrasných kríkov zakryje pletivo a opticky zakryje túto technickú časť. Na tretej terase sme navrhli štyri drevené bedničky na pestovanie zeleniny a jahôd.

Spodná terasa je určená na pestovanie ovocných stromov a menej známych ovocín.Na takejto veľkej okrasnej záhrade bolo nevyhnutné nainštalovať automatický závlahový systém. Trávnik sme vo vrchnej časti pokladali hotovými trávnymi kobercami, v ostatnej časti sme vysievali kvalitné trávne osivo. Zaujímavé je, že rozdiel medzi dvomi typmi trávnikov už neuvidíte.

Vždy keď prídem na túto okrasnú záhradu, mám veľmi príjemný pocit, je tu pokoj a zvláštna atmosféra prírodnej záhrady.

Chcete mať svoju vysnívanú záhradu?

Vieme vám pomôcť!